STEPSOFT YAZILIMA HOŞGELDİNİZ ..! SİZ DÜŞÜNÜN BİZ YAZALIM.

  • bt@stepsoft.com.tr
  • Çekmece, Empire Sitesi Yanı Sınav Koleji Karşısı, 522.Sokak No:1 Kat:3
Stepsoft-Web-Tasarım-Hizmeti

Hizmet Adı:

SEO HİZMETİ

SEO NEDİR ?(Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO nedir sorusunun cevabı, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. İnternet üzerinden bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motorları, bu özellikleri ile web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında müşterilerin büyük bir çoğunlukla ilk sayfalardaki siteleri ziyaret etmeleri, zamanla bu sektörün oluşmasını ve önem kazanmasını sağlamıştır. SEO, ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler. SEO çalışmaları ise bu bağlamda web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek ziyaretçilerine daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web platformu sunmayı amaçlar. Bu yönüyle SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur.

SEO çalışmaları ile sitenizin Google, Yandex, Yahoo, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlıyor, SEO Danışmanlığı ve Sosyal Medya Danışmanlığı ile markanıza pozitif etkileşim yaratıyoruz.

Kurumsal SEO Hizmeti Ne İşe Yarar?

Kurumsal SEO hizmeti alan müşterilerimiz Google görünürlüğünü arttırarak marka bilinirliğini arttırmakta ve var olan potansiyel iş hacimlerini genişlemektedir. Sizlere Kurumsal SEO’ nun ne işe yaradığını ve firma sahiplerine ne gibi avantajlar sunduğunu aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:
  • Marka bilinirliğiniz artar.
  • Satış ve dönüşüm oranları artar.
  • Satış ve dönüşüm oranları artar.
  • Satış ve dönüşüm oranları artar.
  • Satış ve dönüşüm oranları artar.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti ile; firma ya da markaya ait olan web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkması konusunda stratejik çalışmalar planlanır. Kurumsal SEO danışmanlığı veren firmaların oldukça dikkatli ve titiz çalışmalar yapması gerekir, çünkü seo çalışması sırasında yapılabilecek herhangibir olumsuz işlem, backlink alınacak yanlış ve uygunsuz bir web sitesi, işe yaramayan bir anahtar kelimede çalışmak gibi pek çok seo işlemi kurumsal seo danışmanlığı alan firma ya da marka için arama motorlarında geriye düşmesine neden olabilir. Bu yüzden kurumsal SEO danışmanlığı alınacak olan firma seçimi çok ama çok önemlidir.

SEO Hakkında Merak Edilen Sorular

SEO Faydaları Nelerdir ?

Arama motorlarının çoğunluğu kullanıcıların sonuç sayfalarında en iyi 5 öneriden birini tıklama ihtimalini daha yüksektir, bu nedenle bu durumdan faydalanmak ve web sitenize gelen ziyaretçileri veya çevrimiçi mağazanıza ziyaretçi kazandırmak için üst pozisyonlar çok önemlidir. Sadece arama motorları değil, uygulamaları kullanıcı deneyimini ve bir web sitesinin kullanılabilirliğini geliştirir. Kullanıcılar, arama motorlarına güvenir ve kullanıcının aradığı anahtar kelimeler için üst sıralarda yer alması, web sitesinin güvenini arttırır. Web sitenizin sosyal tanıtım için iyidir. Web sitenizi Google veya Bing arayarak bulan kişilerin Facebook, Twitter, Google+ veya diğer sosyal medya kanallarında tanıtma olasılığı daha yüksektir. Bir web sitesinin düzgün çalışması için çok önemlidir. Birden fazla yazara sahip web siteleri doğrudan ve dolaylı olarak SEO’dan yararlanabilir. Onların doğrudan faydası, arama motoru trafiğindeki artış ve bunların dolaylı yararı, sitede içerik yayınlamadan önce kullanılacak ortak bir çerçeveye ( kontrol listeleri ) sahip olmaktır. Sizi rekabetin önüne geçirebilir. İki web sitesi aynı şeyi satıyorsa, arama motorunun optimize edilmiş web sitesinin daha fazla müşteriye sahip olma ve daha fazla satış yapma ihtimali daha yüksektir. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi Google, Yahoo, Bing veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında en üst sıralara daha yakın hale getirecek şekilde geliştirmenin bir yoludur.

SEO hizmeti neleri kapsar?

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) kelimesinin kısaltması olan SEO, web sitenizin kalitesini artırarak organik olarak sitenizin trafiğini artırma işlemlerinin tümüne denir. Google, arama sonuçlarında alakalı ve gerçekten kullanıcı için en doğru sonuç olacağını düşündüğü sayfaları listeler.

SEO Ne İşe Yarar, Neden SEO Yaptırmalısınız ?

SEO hizmeti artık büyük küçük fark etmeden pek çok işletmenin kullandığı en etkili dijital pazarlama türlerinden biridir. Özellikle de teknolojik çağın gerisinde kalmak istemeyenlerin bir an önce kendini attığı sanal ortam üzerinden dünyanın her yerinden yeni müşterilere ulaşmanız mümkün. Bildiğiniz gibi artık market alışverişlerinden tutun giyime, araca hatta ve hatta sosyal ilişkilere kadar pek çok alanın yürütüldüğü internet ortamında bir an önce sizlerde yerinizi almalısınız.

Seo Hizmetine İhtiyacınız mı var?

Proje Üzerinde Birlikte Çalışalım

Teklif İste
Stepsoft